رگلاژ پنجره دوجداره بهتر است چه زمانی انجام گردد؟ 

رگلاژ پنجره دوجداره بهتر است چه زمانی انجام گردد؟

  • صفحه اصلی
  • رگلاژ پنجره دوجداره بهتر است چه زمانی انجام گردد؟
رگلاژ پنجره دوجداره بهتر است چه زمانی انجام گردد؟

رگلاژ پنجره دوجداره بهتر است چه زمانی انجام گردد؟

زمانی که درب و پنجره دوجداره upvc به راحتی باز و بسته نشده، در نقاطی به فرم دور پنجره گیر کند و به سختی بازو بسته شود و یا در صورتی که پنجره کامل بسته شد اما درز دور آن کاملا کیپ نشود و موارد دیگر که  باید از نیروی متخصصی جهت رگلاژ پنجره دوجداره و تعمیر آن استفاده کرد. زمانی که پنجره را به طور کامل ببندید ولی باز سرما یا گرما، سر و صدا وارد می شود و از درز بین پنجره ها هوا وارد میشود در این صورت نیز پنجره دوجداره شما به رگلاژ نیاز داشته و با رگلاژ پنجره مشکل شما کاملا حل می شود.

ایا تمامی درب و پنجره های دوجداره قابل تعمیر هستند؟

تمام پنجره های دوجداره با توجه به این که پروفیل های مصرفی آن در داخل کشور تولید میشوند و یراق آن ها ترک هستند و مکانیزم حرکت که اصلی ترین بخش درب و پنجره یو پی وی سی است در اکثر به اتفاق یکسان است قابل تعمیر و تعویض می باشد این برای تمام مدل های پنجره دوجداره تک حالته ، دو حالته ، فولکس واگنی ، ثابت و ریلی این قابلیت را دارند و این کار بدون تخریب و اسیب رساندن به پنجره قابل انجام است

رگلاژ پنجره های دوجداره UPVC چیست ؟

رگلاژ به معنای تنظیم دقیق درب و پنجره های دوجداره می باشد که در هنگام استفاده از درب و پنجره دوجداره به ارامی و راحت بتوان از آن استفاده کرد و به قرار گیری دقیق و درست یراق الات و لولا در جای خود و باز و بسته شدن بدون ایراد اطلاق میشود. چگونگی رگلاژ کردن پنجره کار تخصصی بوده و این کار باید دوره ای انجام شود

شیشه دوجداره

یکی از مهمترین قسمت های پنجره دوجداره، شیشه دوجداره است که در هنگام رگلاژ نیز تاثیر به سزایی دارد و تعمیرکار پنجره دوجداره با استفاده از زیر شیشه های مخصوص باعث قرار گیری درست شیشه در جای خود شده و وزن شیشه دوجداره در تمامی نقاط پنجره دوجداره پخش می شود و از افتادگی بازشو پنجره جلوگیری به عمل می آید.

لولا و دستگیره دوجداره

در تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره upvc لولا و دستگیره یکی از پر کاربرد ترین یراق آلات پنجره می باشد که به دو صورت استفاده از الن و جابه جایی توسط ابزار مخصوص انجام می پذیرد عمر این یراق نسبت به نوع برند ترک یا المانی بودن آن خیلی متفاوت می باشد .

اسپانیولت نیز از جمله مواردی است که در هر پنجره ای به کاربرده می شود جهت بستن پنجه از آن به کار برده میشود و در داخل پروفیل پنجره قرار دارد که نقش بستن قاب پنجره باز و بسته شدن آن را بر عهده دارد و این یراق خیلی به ندرت خراب یا از کار افتاده میشود اسپانیولت در هنگام بسته شدن به زاماک گیر میکند زاماک و یراق الات نیز در بحث تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره نقش کلیدی را ایفا می کنند.

مزایای تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره upvc

  • آسان و راحت بازو بسته شدن درب و پنجره دوجداره
  • عدم هدر رفت انرژی داخل ساختمان در فصل سرما و گرم
  • عملکرد صحیح یراق الات و پنجره دوجداره upvc
  • بازگشت به حالت اولیه درب و پنجره دوجداره
  • عایق بندی و درزگیری جلوگیری از ورود گرد و غبار

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره

اولین کاری که در رگلاژ پنجره دوجداره باید انجام دهید، خارج کردن کاور لولای پنجره است. برای انجام این کار پنجره را باز کنید و سپس کاور آن را با استفاده از یک پیچ گوشتی یا آچار آلن آزاد کرده و جا به جا کرد.

در این مرحله برای رگلاژ کردن، باید بتوان لنگه بازشو پنجره دوجداره را در محور افقی و عمودی آن جا به جا کرده و حرکت داد. برای اینکه پنجره بتواند در محور افقی حرکت کند باید پیچ رگلاژی را که به صورت افقی است با استفاده از آچار آلن 5 میلیمتری باز و بسته کرد. وقتی پیچ رگلاژی لنگه بازشوی پنجره دوجداره را باز و بسته کنید، آنگاه پنجره به صورت افقی حرکت کرده و جا به جا می شود. پیچ را تا جایی باید حرکت داد که وقتی لنگه بازشو را در جهت افقی می بندید، عدم انطباق به طور کامل برطرف شده و رگلاژ به طور صحیح انجام شود.

 

 

برای اینکه رگلاژ عمودی پنجره دو جداره به صورت دقیق انجام شود، باید از پیچ بالای لولای 3D و آچار آلن 4 میلیمتری استفاده کنید. اول از همه باید کاور لولای پنجره را باز کرده و به کمک آچار آلن پیچ را برگردانید. اگر پیچ را در جهت ساعتگرد بچرخانید، لنگه بازشو به طرف بالا و اگر آن را پاد ساعتگرد بچرخانید، در جهت پایین حرکت خواهد کرد. برای اینکه رگلاژ پنجره دوجداره به صورت کامل و صحیح انجام گیرد، رگلاژ در هر دو جهت افقی و عمودی باید به صورت موازی انجام شده تا پنجره بتواند به بهترین شکل ممکمن باز و بسته شود.

روش های نوین در رگلاژ پنجره upvc

زمانی که صحبت از نو آوری و استفاده از روش های نوین به میان می اید باید یک استدلال موجه برای این مسئله تعریف کرد. چطور شده است که برای انجام این کار یک نوع راهکار متفاوت تعریف شده و چه لزومی برای اینکار وجود داشته است، که در بحث مراحل رگلاژ پنجره upvc این اتفاق جدید رخ داده که جای صحبت و بیان مطلب را باز کرده است.

در روش سنتی با زیر شیشه و تنظیم قطعات و استفاده از آچار آلن مخصوص امکان پذیر بود. اما در روش نوین که در درب و پنجره هایی با طراحی و مهندسی منحصر به فرد وارد بازار شده و هنوز همه گیر نشده است ، قابل اجرا نیست.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

نحوه تزئین اتاق در ۱۰ مرحله آسان

 

رگلاژ درب و پنجره دوجداره در ساز و کار جدید با استفاده از تنظیم یک سیستم مکانیزه کاملا بر پای علم مکانیک و نشات گرفته از قوانین سطح اصطحکاک فیزیکی انجام می گیرد. بدون شک نیازمند علم و دانش در کنار دارا بودن فن و تخصص و ابزار کاربردی می باشد.

تعمیر پنجره دوجداره در این نوع وسایل نو ظهور بسیار دشوارتر از نوع قدیمی ان است و لازم است تا تعمیرکار با متدهای استاندارد روز اشنایی کافی داشته باشد تا سرانجام کار باب میل کارفرما باشد.

نقش رگلاژ در صداگیری پنجره دوجداره

صداگیری پنجره دوجداره upvc به چهار روش و طی کردن مراحل زیر عملیاتی می شود که نگاهی عام به ان خواهیم داشت:

رگلاژ پنجره های دوجداره یو پی وی سی اساسی ترین روش برای صداگیری است که در بالا توضیح داده شد.

تعویض یراق الات تاریخ مصرف گذشته و دچار ایراد شده

پروفیل ها و گالوانیزه نامرغوب نیز می تواند تاثیر گذار باشد و ما در مارک های داخلی ویستابست را پیشنهاد می کنیم.

صداگیری پنجره upvc از طریق زیر شیشه های مخصوص که سبب سنگینی و ایجاد تعادل فشار سطحی می شود نیز امکان پذیر است.

اصطحکاک ایجاد شده در هنگام استفاده و باز و بست و تحرک نامتقارن قطعات درگیر نیز می تواند در تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی و رفع صدای ان نقش اصلی را داشته باشد.

اموزش تعمیرات و رگلاژ انواع پنجره دوجداره upvc

تولید و عرضه پنجره های دوجداره upvc در سطح کشور موجب ایجاد تنوع در طراحی و نصب در ساختمان ها شد به گونه ای که با گذشت دو دهه از فروش این محصول هنوز مهندسان حوزه صنعت در فکر تولید درب و پنجره های تلفیقی هستند.

چالش هایی که در بحث رگلاژ و تعمیر پنجره upvc دوجداره با ان مواجه ایم؛ بسیار تخصصی تر و فراتر از دهه گذشته است و مفسران صنعت ساختمان بر این باورند که با ورود تکنولوژی های جدید نظیر اینترنت اشیا که باعث هوشمند سازی می شود همه چیز محیای یک انقلاب عظیم در حوزه ابزارهایی همچون درب و پنجره می شود.

تعمیر و رگلاژ پنجره های دوجداره در تهران

امروزه شاهد ورود انواع درب و پنجره در حالت ها و شکل و ظواهر مختلف هستیم که برای تعمیر و رگلاژ هر یک نیاز است تا مواردی رعایت شود که به طور کلی به چند مورد اشاره می کنیم:

برای رگلاژ پنجره های upvc تک لنگه و دو لنگه که از یک ساختار برخوردارند. تفاوت انها تنها در یک پروفیل T و یک لنگه ثابت است، از زیر شیشه و تنظیم زاماک و برطرف کردن ایرادات اسپانیولت و افزودن لولا استفاده می شود.

 

 

برای تنظیم پنجره دوجداره در طرح فولکس واگنی از آلن مخصوص و اچار مختص اینکار و جا به جایی لولاها و همچنین تنظیم زیر شیشه ها با کارتک استفاده می شود.

برای تعمیرات پنجره upvc و رگلاژ ان در طرح های تلفیقی الومینیوم و پی وی سی از تمامی ابزار که برای اینکار تولید و طراحی شده است استفاده می شود که تعمیرکاران محدودی با تعمیرات و رگلاژ ان اشنایی دارند.

ابهامات موجود در زمینه رگلاژ پنجره upvc دوجداره

زمانی که یک محصول در بازار مصرف عرضه می شود ، بر اساس یک سری دستورالعمل ها ارائه شده و هدف گذاری مشخصی را برای کارکرد ان پیش بینی کرده اند و در اصل مشتری مداری به دنبال استفاده بهینه تر این محصول توسط احاد مردم هستند.

در بحث درب و پنجره upvc مسئله ای که حائز اهمیت است بحث تنظیم دقیق و رگلاژ ان است که با توجه به ساختار و نوع ساخت و جنس قطعات متفاوت بوده و نیازمند حضور یک متخصص است.

رگلاژ پنجره دوجداره ابهامات بسیاری را در بین مصرف کنندگان ایجاد کرده است که لازم دانستیم این قسمت را به شفاف سازی در این حوزه بپردازیم.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

درب بازکن گاراژ JACKSHAFT چیست؟

 

نکته اولی که بهتر است بدانید بحث فهم عمیق تعمیرات پنجره دوجداره است. در ظاهر ساده اما در بطن قضیه بسیار پیچیده می باشد، به این شکل که در صورتی که شما بدون اگاهی به هر قسمتی از درب و پنجره دست بزنید یک ایراد جدیدتر در ان ایجاد کرده اید.

دلیل این موضوع مهندسی ساخت و نوع طراحی است که به دلیل اعمال قوانین فیزیک در عملکرد، تمامی پارامترها با یک تحرک سلسله مراتبی اجرا می شوند و دخالت عوامل محیطی و انسانی بدون دانش در هر قسمت از ان می تواند موجب خارج شدن از رگلاژ و تنظیم شود.

رگلاژ پنجره upvc دوجداره زمانی نیاز است که در باز و بست و استفاده دچار گیر و مشکل شوید و در غیر این صورت تنظیم قطعات دچار مشکل نشده است.

نصب اولیه در حفظ رگلاژ درب و پنجره های یو پی وی سی اهمیت بالای داشته و جز مسائل کلیدی است.

استفاده از فریم اهنی در چهارچوب ها باعث افزایش استحکام و تحمل وزن و ایجاد تعادل ایستایی در حرکت رفت و برگشت می شود و می تواند تضمین کننده تعمیر پنجره دوجداره گردد.