نحوه تزئین اتاق در 10 مرحله آسان 

نحوه تزئین اتاق در 10 مرحله آسان

نحوه تزئین اتاق در 10 مرحله آسان

نحوه تزئین اتاق در ۱۰ مرحله آسان

این که آیا برای یک اتاق نشیمن در خانه جدید شماست یا برای یک اتاق خواب کوچک که شما قصد تزئین آن را داشتید ، جمع آوری الهام و ایده پردازی برای نحوه تزئین یک اتاق در خانه شما همیشه سرگرم کننده و هیجان انگیز است. اگرچه نوبت به قسمت طراحی واقعی می رسد ، به سرعت می تواند دلهره آور و طاقت فرسا شود. حتی از کجا شروع می کنید؟

برای بسیاری از مردم ، این چالش اغلب شامل تلاش برای انجام همه کارها در یک زمان است. شما می دانید که باید رنگ رنگ را انتخاب کنید اما آیا مبلمان باید در درجه اول قرار بگیرند؟ در این صورت ، آیا باید با چیدمان مبلمان برای فضا شروع کنم؟ اما در مورد قطعه هنری که من واقعاً می خواهم در اتاق آویزان کنم ، چه می شود؟ شاید این به من کمک کند بفهمم که بقیه موارد را کجا قرار دهم؟ و بنابراین چرخه ادامه می یابد.

ما دوست داریم فکر کنیم که طراحی یک اتاق مانند تزئین کیک است - وقتی حتی خمیر خود را ندارید ، نمی توانید به مات شدن فکر کنید. قبل از رسیدن به هرگونه تزئینات ، وقت بگذارید و از جزئیات پایه - نقشه طبقه ، چیدمان - مطلع شوید.

هنوز مطمئن نیستید که چگونه می توان از ابتدا تا انتها یک اتاق را طراحی کرد؟ راهنمای گام به گام ما را در زیر بررسی کنید که روند تزئین اتاق را مختل می کند ، از برنامه ریزی تنظیمات تا اضافه کردن آخرین مشخصات نهایی. به ما اعتماد کنید ، از اینجا به بعد می خواهید این کار را برای همه پروژه های طراحی خود به جیب بزنید

1. فضای خود را ارزیابی کنید

مهمترین اولین قدم در مورد هر پروژه طراحی خانه این است که در مورد اتاقی که طراحی می کنید سوالات اساسی را از خود بپرسید.

آیا این یک فضای عمومی است یا خصوصی؟

چقدر اینجا می گذرانید؟

چگونه می خواهید فضا برای زندگی شما کار کند؟

نیازهای شما به اتاق خواب اصلی شما با اتاق نشیمن و فضای غذاخوری شما که مکان هایی برای آرامش و سرگرمی است ، متفاوت است. اما شاید شما می خواهید یک اتاق نشیمن در اتاق خواب خود داشته باشید. اگر چنین است ، آیا می بینید که زیاد از آن استفاده می کنید؟ چگونه در زندگی روزمره شما بازی می کند؟

 

تزئین اتاق خواب

 

اختصاص دادن وقت برای ارزیابی این س questionsالات کلی به شما کمک می کند تا آنچه برای یک فضای خاص نیاز دارید را تعیین کنید و بنابراین از تصمیمات آینده ، از بودجه خود تا مبلمان مناسب مطلع شوید.

2. نیازهای خود را در نظر بگیرید

شما می دانید که چه نوع اتاقی را می خواهید ، اکنون به نحوه استفاده از آن فکر کنید. روشن بودن نیازهای شما بسیار مهم است ، زیرا این امر به تعیین مبلمان مورد نیاز فضای شما کمک می کند. شما نمی خواهید خریدهایی انجام دهید که بعداً به سختی می توان به آنها بازگشت.

با توجه به اینکه افراد بیشتری از خانه و خانواده در آموزش خانگی کار می کنند ، این روزها همچنین فضای بیشتری از ما درخواست می کنیم. بنابراین این نکته را به همراه افرادی که فضا را با شما تقسیم می کنند و همچنین نیازهای آنها را در خاطر داشته باشید.

آیا لازم است در یک اتاق بازی کوچک برای کودکان خردسال در اتاق نشیمن خود کار کنید؟

اتاق خواب اضافی را به اتاق تلویزیون تبدیل می کنیم؟

گربه ای دارید که به هر چیز روکش شده پنجه بزند؟

در اتاق خواب خود دفتر اضافه کنید؟

دانستن اینکه چگونه می خواهید از فضا برای آن استفاده کنید ، قطعاتی را که در آن قرار داده اید راهنمایی می کند!

3. در مورد سبک خود تصمیم بگیرید

اگر ما را بشناسید ، می دانستید که این در راه است! آوردن سبک شخصی خود به فضای خود یکی از مهمترین قسمتها در طراحی اتاق است. اما اگر مطمئن نباشید سبک شما چیست ، می تواند چالش برانگیز باشد.

با الهام گرفتن از خود شروع کنید. وقت خود را صرف مرور پینترست ، اینستاگرام و برخی از وبلاگ های طراحی کنید و تمام موارد مورد علاقه خود را ذخیره کنید. اگر در حال طراحی اتاق خواب هستید ، ایده های رنگ رنگ ، اشکال سرد مبلمان و حتی قطعات ذخیره اتاق را که برای شما برجسته هستند بایگانی کنید. این همه در مورد جمع آوری اطلاعات (و الهام) است ، بنابراین آن را برای خود سرگرم کننده و سرگرم کننده بسازید.

هنگامی که تعداد انگشت شماری از تصاویر و ایده های طراحی را جمع آوری کردید ، به تمام مواردی که ذخیره کرده اید نگاهی بیندازید و سپس یافته های خود را در موارد دلخواه خود و ایده هایی که بیشترین حس را برای فضای شما دارند ویرایش کنید. به عنوان مثال ، اگر عاشق مینیمالیسم هستید اما بچه های جوان و نامرتبی دارید ، می دانید که ظاهر کاملاً براق و سفید آن به پرواز در نخواهد آمد ، اما هنوز هم می توانید مبلمان سفید مناسب بچه ها در نظر بگیرید.

آنچه در نهایت با آن روبرو خواهید شد ، درک واضح تری از سبک شخصی و زیبایی شما برای اتاقی است که در حال طراحی آن هستید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، تمام ایده های طراحی ما را مرور کنید یا مسابقه سبک ما را انتخاب کنید!

4. با طرح خود بیایید

بسیاری از افراد از این مرحله صرف نظر می کنند ، اما یافتن چیدمان مناسب فوق العاده مهم است. چه با یک اتاق خواب کوچک و چه یک اتاق نشیمن بزرگ کار می کنید ، برنامه ریزی برای اینکه مبلمان به کجا می رود همه کارهای بعد از یک میلیون برابر را آسان می کند.

ویژگی های معماری اتاق خود را در نظر بگیرید که می تواند نحوه استفاده از فضا را محدود کند. به عنوان مثال ، ممکن است شما یک اتاق خواب بزرگ داشته باشید که بتواند یک مکان نشیمن در اندازه کامل داشته باشد اما فقط یک دیوار وجود دارد که در آن می توانید مبل را در آن قرار دهید. یا شاید اتاق ناهار خوری شما هیچ پنجره ای نداشته باشد ، به این معنی که شما احتمالاً باید از فضای عمودی دیوار استفاده کنید و سرمایه گذاری بیشتری در وسایل روشنایی انجام دهید. همچنین ممکن است در معرض خطر مراکزی باشید که مجبورید تلویزیون خود را در آن قرار دهید.

وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید که چه می خواهید و مکانهایی را که می خواهید چیزها را در آن قرار دهید. و از هک چیدمان ، مانند شناور کردن مبلمان خود نترسید. خلاقیت با طرح جامع برای شرکت تضمین شده است در نهایت نحوه فکر کردن و استفاده از فضای خود را تغییر دهید.

5. بودجه خود را برنامه ریزی کنید

اکنون به بخش لازم و نه چندان سرگرم کننده حرکت می کنیم: برنامه ریزی پول. به زبان ساده ، مبلمان گران است ، بنابراین تصمیم گیری در مورد بودجه اتاق خود و محکم بودن در مورد میزان هزینه ای که می خواهید صرف کنید ضروری است. اگر یکی از اعداد سریع و سریع نیستید ، محدوده بودجه را به خود اختصاص دهید.

یک نقطه شروع خوب این است که به این فکر کنید که سرمایه گذاری شما چیست و از چه چیزهایی می توانید صرف نظر کنید. اگر یک اتاق خواب کوچک با فضای ذخیره سازی محدود طراحی می کنید ، آیا می خواهید برای یک کمد بودجه اختصاص دهید؟ اگر می خواهید اتاق خواب را رنگ آمیزی کنید ، این یک دیوار خواهد بود یا کل اتاق؟ آیا می توانید میزان رنگ مورد نیاز خود را اندازه گیری و محاسبه کنید؟

از این مرحله استفاده کنید تا رئوس مطالبی از مبلمان ، دکوراسیون و قطعات لهجه ای و میزان هزینه ای که می خواهید برای هرکدام خرج کنید ، ارائه شود.

 

دکوراسیون اتاق خواب

 

6. پالت رنگ خود را انتخاب کنید

آخرین مرحله در روند برنامه ریزی ، ارائه طرح رنگی برای فضای خود است. دیوارهای خود را نقاشی کنید یا نکنید ، داشتن یک پالت رنگی متمرکز چیزی است که اتاق شما را از هم جدا می کند.

به برخی از الهاماتی که به دست آورده اید نگاه کنید و ببینید آیا موضوع رنگی مشترکی وجود دارد یا خیر. در غیر این صورت ، آیا خانه خنثی تری ترجیح می دهید؟ یا دوست دارید در هر اتاق چند رنگی داشته باشید؟ یا آیا شما همه اهل رنگ آمیزی و آماده رفتن به فضای کاملا بخار با یک اتاق خواب تکنیکال پررنگ هستید؟

هیچ راهی درست یا غلط برای نزدیک شدن به رنگ وجود ندارد ، اما اگر شما یک مبتدی طراحی هستید ، پیشنهاد می کنیم به یک پالت در نظر گرفته شده از دو تا سه سایه خنثی روشن بچسبید.

7. مبلمان پایه را بگذارید

خوب. حالا اوضاع شروع به بالا گرفتن می کند. با استفاده از چیدمان اتاق خود به عنوان راهنما و پیروی از رئوس مطالب مورد نیاز ، در نهایت می توانید شروع به خرید کنید.

با مبلمان پایه خود شروع کنید ، که قطعات سرمایه گذاری شما و اصلی ترین طرح هایی است که بیشترین فضای را اشغال می کند و رنگ و بوی فضای شما را می گیرد. در اتاق نشیمن ، اینها معمولاً مبل یا مقطعی ، پایه تلویزیون و صندلی ها هستند. در یک اتاق خواب ، احتمالاً تختخواب و هر تکه اتاق ذخیره سازی اتاق خواب ، مانند کمد یا زره پوش است.

هنگام خرید حتما به سبک خود وفادار بمانید ، که اکنون باید ایده خوبی درباره آن داشته باشید. به محض اینکه قطعات پایه را ناخن بزنید ، زمان تزئین بقیه اتاق شما بسیار راحت تر خواهد بود.

8. قطعات لهجه را اضافه کنید

به سراغ مبلمان لهجه ای خود بروید ، وسایلی مانند تخت خواب اتاق خواب ، میز قهوه اتاق نشیمن ، کتابخانه های اداری و غیره.

حتماً فضای خود و عملکرد این قطعات را در اتاق در نظر بگیرید. بهترین ارتفاع چراغ کف برای اتاق نشیمن شما چیست؟ شما به چند سطح قفسه کتاب خود نیاز دارید؟ آیا واقعاً اتاق خواب شما با دو میز کنار تخت احساس تنگی می کند؟ یا شما باید یک نیمکت برای یک کت و شلوار اضافه کنید که همچنین جلوه اتاق خواب شما را جمع می کند؟

قطعات لهجه برای ایجاد کنتراست در یک اتاق عالی هستند. اگر تخت خواب روکش دار دارید ، به کمدهای شب چوبی فکر کنید یا اگر مبل پرشویی دارید سراغ میز قهوه ای باریک بروید.

9. مواد و بافتها را مخلوط کنید

صحبت از کنتراست است ، شما همچنین می خواهید از مبلمان لهجه ای که دارای مواد و بافت های جالب است مراقب باشید.

آنها را به عنوان مواد مخفی که اتاق را به هم گره می زند ، در نظر بگیرید ، چه لهجه های الیاف طبیعی ، تکه های چرمی و لمس پوست گاو ، یا مبلمان چوبی تراش خورده دانه ای. مانند پالت رنگی شما ، این جزئیات به شما کمک می کند تا فضای شما لایه لایه تر به نظر برسد و به یک اتاق فاکتور "واو" بدهد.

منسوجات راهی آسان برای ایجاد ترکیبی متنوع از مواد و بافت ها است. به عنوان مثال ، می توانید طرح های مخمل مخملی و پارچه ای ملایم را در اتاق خواب برای یک جفت شیک و مطبوع ترکیب کنید. یا می توانید به فلزات متمایل شوید و برنج را با طرح های آهن و استیل برای یک لبه صنعتی در اتاق نشیمن یا اتاق خواب مخلوط کنید. نکته اصلی این است که با ترکیبی گسترده از بافت و مواد آزمایش کنید.

10. تزئین با لمس های نهایی

آخرین مرحله نیز مرحله ای است که بیشتر ما منتظر آن هستیم: افزودن نکات آخر. اگر مبلمان شما عمدتا خنثی است ، می توانید به راحتی و با دقت و دقت در انجام کارهای زیبایی ، رنگ و بافت را به فضای خود بیاورید. این ها معمولاً از لمس های کوچک دکور مانند هنر ، بالش ، سبد ، سینی ، فرش و وسایل منحصر به فرد تشکیل می شوند که اتاق را روشن می کند.

فضای شما مهم نیست ، دفتر خانه یا اتاق خواب میهمان شما باشد ، گزینه های زیبایی را انتخاب کنید که به راحتی با گذشت زمان یا فصلی قابل تعویض باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید با بالش های طرح دار و دیوارآلات یک اتاق خواب کاملاً سفید را در بهار زنده کنید ، اما به همین راحتی می توانید در زمستان با چند پرتاب نقره و بالش های سیاه و سفید گرافیکی اتاق را گرم کنید. که از پالت شما دور نمی شوند.

از همه مهمتر ، یادتان باشد که به سبک خود وفادار بمانید. اتاق تکمیل شده شما باید نشان دهنده سبک شخصی و زیبایی طراحی شما باشد!